tirsdag 5. desember 2017

Julegudstjenester

Nordberg Strykeorkester spiller på Julegudstjenestene:
Korsvoll 19.desember kl 0900
Tåsen 20.desember kl 10.30 

tirsdag 28. november 2017

PROGRAM FOR JULEKONSERT MANDAG 4. DESEMBER KL 18

Nordberg Strykeorkester - Juleavslutning i Nordberg kirke
Mandag 4. desember 2017
kl 18:00
Stage Managere: Ingvil Sørbye og Anette Bjørnstad

Barneorkester (dirigent Mari Lerseth, med assistenter Embla og Frøy) spiller Händel: La Rejouissance
Deilig er den himmel blå, Bjelleklang og Nu tennes tusen julelys
Fiolin 1: Konsertmester Jakob Solberg Holm, Magnus Bjørnstad, Alfred Svendsrud
Fiolin 2: Gruppeleder Mira Sørbye Davis, Eir Hagalisletto, Elise Bjørnstad, Ida Isabel Grotnes, Tind Kirvil
Cello: Amund C. Medhus

Stjerneskuddene spiller ”Stamping Dance” (lærer Stine Rem Aarønes)
Ane Mathilde, Ebba, Mira, Tind Kirvil, Elise, Eir og Una

”Last Christmas” av George Michael (lærer Audun Hareide)
Agnes Skjøld-Ekberg, Miriam Støvne Anton, Julia Skagestad Heyerdal, Matilde Gustafsson Kvalvaag

March av Eric Satie (lærer Mari Lerseth)
Helena, Louise, Tuva, Erle, Miriam og Julie Tora

”Air on a G String” av J. S. Bach (lærer Juliet Jopling)
Gard, Alfred, Jakob, Magnus, Adrian, Sigurd, Amund og Eskil

Dronning av Saba av G. F. Händel (lærer Vivian Sunnarvik)
Frøy, Eira, Milla, Caroline og Nora

Menuett fra Mozarts Strykekvartett KV 156 (lærer Øyvind Bjorå)
Torje, Lukas, Hjalmar og Torjus

"Mozart" Orkester spiller Allegro og Minuett fra Eine Kleine Nachtmusikk (dirigent Arvid Engegård)
Fiolin 1: Konsertmester Torje Gunvaldsen Råbu, Embla, Gard Eskilt Hagalisletto,
Fiolin 2: Gruppeleder Milla Jopling Engegård, Caroline Nissen Lenda, Louise Obrestad-Hofseth, Miriam Støvne Anton
Bratsj: Gruppeleder Hjalmar, Adrian
Cello: Gruppeleder Owen Sørbye Davis, Torjus Bjorå, Ferdinand Obrestad-Hofseth

"Star Wars" Orkester spiller "John Williams Trilogy" (Dirigent: Juliet Jopling)
”Deck the Halls” og ”Santa Claus is Coming to Town”
Fiolin 1: Konsertmester Torjus Sauar, Lukas, Magnus G Kvalvaag, Agnes Skjøld-Ekberg, Helena Sigmann Engh, Hedvig, Alfred, Jakob og Magnus
Fiolin 2: Gruppeleder Frøy, Nora, Johanna Tøndel Birkeland, Julie Tora Moan
Fiolin 3: Gruppeleder Eira Engen Scheinert, Tuva Namløs Lassen, Erle Nyborg Øverby
Cello: Gruppeleder Ingrid, Sigurd Rongstad Löwhagen, Amund C. Medhus
Bass: Gruppeleder Halvor, Eskil Prytz Hafskjold
Med ”Mozart” Orkester:
”Jingle Bell Rock” og ”Hark the Herald”

Hele Nordberg Strykeorkester samlet, også med Styre som solister
Leopold Mozarts ”Leketøy Symfoni” i tre satser, og Deilig er jorden
Fiolin 1: Konsertmester Hjalmar, Adrian, Frøy, Nora, Milla, Eira, Caroline, Louise, Johanna, Miriam, Julie Tora, Agnes, Tuva
Fiolin 2: Gruppeleder Embla, Torje, Gard, Torjus, Lukas, Magnus G, Eirik, Helena, Hedvig, Bergljot, Erle
Fiolin 2/3: Ane Mathilde, Ebba, Ida, Mira, Tind Kirvil, Elise, Eir, Una, Jakob, Magnus, Alfred
Cello: Gruppeleder Torjus, Owen, Ferdinand, Ingrid, Sigurd, Amund

Bass: Gruppeleder Halvor, Eskil

Øveplan og huskeliste for Julekonsert 4. desember

Hei og velkommen til semester avslutning, som er vår JULEKONSERT, i Nordberg kirke, mandag 4. desember kl 18. 
  • Husk Nordberg Strykeorkester T-skjorter! 
  • Barna skal få en liten servering (klementiner, saft og pepperkaker) mellom øvelse og konsert. 
  • Ta av uteklær og pakk ut instrumentene bakerst i kirkerommet
  • Pass på at barna har med seg instrumenter og noter og vet når de skal være hvor
  • SISTE INNSPURT NÅ - ØV HVER DAG FREM TIL JULEAVSLUTNINGEN!

DERE MÅ SE NØYE GJENNOM FØLGENDE ØVELSESPLAN FOR Å BEREGNE NÅR DITT BARN MÅ VÆRE SPILLEKLAR MED STEMT INSTRUMENT OG NOTENE KLARE (OPPMØTE 15 MIN FØR ØVELSES START). ALLE SOM HAR ØVELSE KL 16:30 HAR OPPMØTE 16:15 FOR Å ORDNE MED ROM, NOTESTATIV, NOTER OG INSTRUMENTER.   

I KIRKEROMMET
UNDER KIRKEROMMET

16:30-16:37 i kirkerommet: ”Last Christmas” av George Michael (MARI KAN DU PASSE PÅ HER, SIDEN AUDUN KAN IKKE KOMME?)
Agnes Skjøld-Ekberg, Miriam Støvne Anton, Julie Skagestad Heyerdal, Matilde Gustafsson Kvalvaag

16:38-16:45 i kirkerommet: March av Eric Satie (lærer Mari Lerseth)
Helena, Louise, Tuva, Erle, Miriam og Julie Tora

16:30-16:40 nede under kirkerommet med Juliet: ”Air on a G String” av J. S. Bach 
Gard, Alfred, Jakob, Magnus, Adrian, Sigurd, Amund og Eskil

16:30-16:40: nede under kirkerommet med Vivian: Dronning av Saba av G. F. Händel 
Frøy, Eira, Milla, Caroline og Nora

16:30-16:40: nede under kirkerommet enten med Øyvind eller alene: Minuet fra Mozarts Strykekvartett KV 156 (lærer Øyvind Bjorå)
Torje, Lukas, Hjalmar og Torjus

16:45-16:55 i kirkerommet: Barneorkester (med Mari men uten assistenter for øvelsen) spiller Händel: La Rejouissance
Deilig er den himmel blå, Bjelleklang og Nu tennes tusen julelys

16:45-16:55: nede under kirkerommet med Arvid: "Mozart" Orkester spiller Allegro og Minuett fra Eine Kleine Nachtmusikk 
 
16.58-17:08: Mozart og Star Wars Orkestre:
”Jingle Bell Rock” og ”Hark the Herald”

17:10-17:25: "Star Wars" Orkester spiller "John Williams Trilogy" (Dirigent: Juliet Jopling)
”Deck the Halls” og ”Santa Claus is Coming to Town”

17:00-17:20 nede under kirkerommet med Stine: Stjerneskuddene spiller ”Stamping Dance” 
Ane Mathilde, Ebba, Mira, Tind Kirvil, Elise, Eir og Una

17:25-17:40: Hele Nordberg Strykeorkester samlet, også med Styre som solister
Leketøysymfonien og Deilig er Jorden


onsdag 23. august 2017

Høst 2017

21 august, oppstart Ungdomsorkester 
28 august, oppstart Barne- og Juniororkestre
2 oktober, høstferien
13.-15. oktober, Seminarhelg på Aarholt-tunet
10.-12. november, Mozart på 123, en langhelg viet Mozart på Nynorskens hus 
4. desember, Julekonsert 

UNGDOMSORKESTER, dirigenter Arvid og Juliet, på Tekstilrommet og Biblioteket
Haydn leketøy symfonien:
Fiolin 1: Konsertmester Hjalmar, Adrian, Frøy, Nora, Milla, Eira, Caroline, Louise, Johanna, Miriam, Julie Tora, Agnes, Tuva
Fiolin 2: Gruppeleder Embla, Solveig, Torje, Gard, Torjus, Lukas, Magnus G, Helena, Hedvig, Bergljot, Erle
Cello: Gruppeleder Torjus, Owen, Ferdinand, Ingrid, Sigurd, Amund
Bass: Gruppeleder Halvor, Eskil

Mozart 16:30-18:00, dirigent Arvid
Fiolin 1: Konsertmester Torje Gunvaldsen Råbu, Gard Eskilt Hagalisletto, Solveig, Embla
Fiolin 2: Gruppeleder Milla Jopling Engegård, Caroline Nissen Lenda, Louise Obrestad-Hofseth, Miriam Støvne Anton
Bratsj: Gruppeleder Hjalmar, Adrian
Cello: Gruppeleder Owen Sørbye Davis, Torjus Bjorå, Ferdinand

Star Wars 16:30-18:00, dirigent Juliet
Fiolin 1: Konsertmester Torjus Sauar, Lukas, Magnus G Kvalvaag, Helena Sigmann Engh, Hedvig, Agnes Skjøld-Ekberg, Bergljot
Fiolin 2: Gruppeleder Frøy, Nora, Johanna Tøndel Birkeland, Julie Tora Moan
Fiolin 3: Gruppeleder Eira Engen Scheinert, Tuva Namløs Lassen, Erle Nyborg Øverby
Cello: Gruppeleder Ingrid, Sigurd Rongstad Löwhagen, Amund C. Medhus
Bass: Gruppeleder Halvor, Eskil Prytz Hafskjold

BARNEORKESTER 15:30-16:30 på Tekstilrommet, dirigent Mari
Fiolin 1: Konsertmester Jakob Solberg Holm, Magnus Bjørnstad, Alfred Svendsrud, Ariana Mendes Urbaianski, Elvira Emerenze Baustad
Fiolin 2: Gruppeleder Mira Sørbye Davis, Eir Hagalisletto, Elise Bjørnstad, Ida Isabel Grotnes
Cello: Gruppeleder Aurora Nygaard Brinch, Even Bogen Nørjordet

JUNIORORKESTER 16:30-17:30, på Rom 14, dirigent Maren
Tind Kirvil Haaland Tjore, Kamilla Aschim Rømming, Ebba Rognstad Løwhagen, Sanna Majak Gundersen, Ane Mathilde Vinje-Hoff, Alma Auk-Emblem, Una Falch-Koslung, Oliver Aastebøl El Fakiri

Heia Nordberg Strykeorkester!

Fortell alle deres venner om oss, vi er nå åpen for påmeldinger!

Medlemmer begynner i orkester etter 1 års undervisning. Elever som allerede går hos oss men ikke i orkester må begynne i orkesteret senest om et semester. Medlemmer kan ta maksimum et års permisjon.